L-Carnitine Zararları

L-Carnitine zararları zayıflama hapları son yıllar da zayıflamak isteyen insanlar için en önemli umut olmuşlardır. Çünkü sürekli bilgisayar başında çalışan insanlar iyice tembelleşmişlerdir ve doğal olarak da şişmanlık hastalığına yakalanmışlardır. Alınan fazla kiloların verilmesi konusunda da zaaflar yaşanmaktadır. Oysa bedeninize uygun bir zayıflama hapı ile bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Bu konuda bizim size tavsiyemiz en son yılların en popüler ilacı olan L-Carnitine zayıflama hapıdır.

Bu ilaç zayıflama hapları içinde öne çıkan ve tutulan bir ilaçtır. İlacın bu kadar çok tutulmasında ve öne çıkmasında sanırım tamamen doğal olmasının da etkisi büyüktür. L-Carnitine zayıflama hapı yan etkileri nelerdir? Derseniz, size şu şekilde sıralarız; bu ilacın en önemli yan etkisi ağızda kuruluğa yol açmasıdır. Sürekli olarak ağzınızın kuruduğunu hissedersiniz. Buda doğal olarak sizi su içme konusunda uyaran önemli bir faktördür. Su içtikçe içesiniz gelir. Bu yan etkisi görüldüğü gibi zarar değil yarar getirmektedir. Çünkü bu ilacı kullanırken ne kadar çok su içerseniz o kadar kolay zayıflarsınız. Aslında normalinde de gün içerisinde 2.5 – 3 litre su içilmesi gerekmektedir. İlaç bu içilmesi gereken suyu otomatik olarak içmenize imkan sağlamaktadır.

L-Carnitine zararları yönünden incelendiğinde ise bir tek doz aşımına dikkat edilmelidir. Doz aşımı durumunda zararlı etkiler ortaya çıkabilir. Özellikle Yüksek tansiyon hastaları ve Kalp hastaları ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar. Birde Hamilelik ve loğusalık gibi özel duruma haiz olan insanlar da ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar. Hatta bu dönemleri geçene kadar kullanmamaları kendileri ve bebekleri için daha sağlıklı olacaktır. Bunların dışında kalan herkes ilacı istediği zaman kullanabilir. Bu saymış olduklarımı risk grubunda yer alan kişiler oldukları için kullanmalarının sakıncaları olabilir.

Yine sitemizden ilaç hakkında şikayetlerini bildiren kullanıcılardan öğrendiğimiz kadarıyla bu ilaçların piyasada çok fazla sahtesi bulunmaktadır. Sahte ilaç içiminden kaynaklı olarak yaşanan farklı sorunlarda olabiliyormuş. Bu sorunlara maruz kalmamak için ilacı mutlaka birinci satış yeri olan resmi satış sitelerinden almalısınız. Resmi satış siteleri haricinde ilacın satıldığı hiçbir siteye itibar etmeyiniz.

Biz bu L-Carnitine’nin resmi yeri olarak kendi sattığımız ilaçların hepsinden sorumluyuz. Fakat farklı kanallardan aldığınız ilaçlar için bize yapmış olduğunuz şikayetlere maalesef ki müdahale etme şansımız bulunmamaktadır. Bizim size tavsiyemiz piyasada satılan ucuz ilaçlara itibar edip de sağlığınızı riske sokacak durumların içine girmeyiniz. Çünkü bu ilacın orijinalinin çok ucuz olması mümkün değildir.

Birde şunu da hatırlatmadan geçemeyeceğim u ilacın orijinal olmayan, sahteleri nasıl ortamlarda üretiliyor ve piyasaya sürülüyor, bunu kimse bilmemektedir. Eğer ki sağlık ve hijyen kurallarına uygun olmayan ortamlarda üretimleri yapılıyorsa, buda sizin sağlığınız için risk doğurabilecektir.

 

Bir cevap yazın